Traktör Balatası

Traktör Balatası

Traktör Balatası Nedir? Traktör Balatası Ne İşe Yarar?

Traktör balatası, aracınızın durmasını ya da yavaşlamasını sağlayan parçalardan birisidir. Ağır yükü araçlarda ya da hor kullanılan araçlarda sürtünmeye bağlı olarak aşınan ve kullanım ömrü kısalan balataların değişimi Tradisk olarak teknik servisimiz tarafından değiştirilmektedir. Pek çok traktör balatası yük sebebiyle hasar görmekte ve değişim ihtiyacı duymaktadır bu gibi durumlarda kısa süre içerisinde tamiri gerçekleşen aracınızı sizlere teslim etmekteyiz. Aracın duruşunu ve yavaşlamasını sağlayan balatanın hayati önemi sebebiyle arıza yaşaması sonucunda sorunun hemen ortadan kaldırılması oldukça önemlidir. Balata hasarlarının tamir edilmemesi ve değişim sağlanmaması sonucunda çeşitli kazalara neden olduğu ve bu sebeple hem aracı kullananın hem de çevresindeki insanların zarar gördüğü görülmüştür.

Traktör balatasını kısa süre içerisinde bütçe dostu fiyatlar ile değiştiren firmamız uzun yıllardır profesyonel kadrosu ile sizlere hizmet vermektedir. Türkiye’nin her şehrinden traktör balatası için gelen ve aynı zamanda traktör debriyaj diski gibi hizmetimizden de yararlanan pek çok müşterimiz mevcuttur. Tradisk olarak sizlere güvenilir traktör balatası hizmetinin garantisini veriyoruz.

Traktör Balatası Değişimi Kolay Mıdır?

Traktör balatası hayati önem taşıyan parçalardan birisi olduğu için öncelikle uzman kişilerden yardım almanız gerekmektedir. Tradisk olarak sizlere hızlı bir tamir ve değişim süreci sunmaktayız. Aracınızdaki diğer problemlere göre değişim gösterebilecek tamir sürecini aracınızı görmeden belirtiyoruz ancak teslim aldıktan sonra ne kadar zamanda dönüş yapılacağının bilgisi sizlere sunulmaktadır. Traktör balatası değişimi uzman kadrolar tarafından yapıldığı sürece zor bir değişim sürecini kapsamaz.

Traktör Balatasının Değişmesi Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Traktör balatasının değişmesi gerektiğini anlamanız oldukça kolay olacaktır. Balatanın incelmesi, hasar görmesi ve değişim zamanının geldiğini belli eden ve sizleri rahatsız edecek pek çok belirti vardır.  Eğer aracınız kalkışlarda titreyerek kalkmaya başladıysa, debriyaj yukarıya çıkıyorsa, kavrama noktası pedalın belirli bir köşesine kadar küçüldüyse ve kavrama zorluğu yaşanıyorsa, aracınızı yavaşlatmak ya da durdurmak istediğinizde zorluk yaşıyorsanız, kötü koku oluşumu özellikle yokuşlarda ve duraklamalarda meydana geliyorsa traktör balatanızın değişime ihtiyacı olduğunun göstergeleri vardır.

Asla göz ardı etmemeniz gereken sorunlardan birisi olan traktör balatası hasarını teknik servisimiz Tradisk yardımı ile ortadan kaldırabilirsiniz. Pek çok aracın traktör balatasını, debriyaj diskini, debriyajını değiştiren servisimiz sizin motorlu taşıtınızın da hasarını tespit ederek ortadan kaldıracaktır. Profesyonel kadromuz ile sizlere en uygun traktör balatası değişim ve tamir hizmetini sunmaktayız.